Contact

Obserwuj nasz

Blog

Bądź na bieżąco z aktualnościami

"Halo!?" - o rozmowach telefonicznych w restauracji


"Halo!?" - o rozmowach telefonicznych w restauracji


Wiele osób regularnie spożywa posiłki w restauracji.Mimo to, dla większości z nas jest to miejsce szczególne.  Dlaczego restauracja ma tak wyjątkowy charakter?

Celebrując momenty

O wyjątkowości restauracji decyduje wiele czynników. Po pierwsze, stanowi ona miejsce celebracji posiłku, w którym zapominamy o codziennych trudach, odrywamy od nich nasze myśli i skupiamy się tylko na smakowaniu potraw. Po drugie, w restauracji rozwijamy się pod względem kulinarnym. Możemy w niej bowiem skosztować wielu nowych dań - zarówno przyrządzonych w oparciu o tradycyjne, polskie receptury, jak i tych z zakresu kuchni międzynarodowej. Po trzecie zaś, nad tym, abyśmy byli zadowoleni, czuwa profesjonalna obsługa, która służy nam radą, jeśli chodzi o wybór posiłku. Dzięki niej możemy też dowiedzieć się pewnych informacji na temat jego historii, sposobu przyrządzenia. Co ważne, restauracja jest też miejscem spotkania, rozmowy, wymiany myśli. Umawiamy się w niej z naszymi drugimi połówkami na romantyczne kolacje. W lokalach gastronomicznych organizujemy imieniny, urodziny, wesela czy przyjęcia komunijne, spotykamy się w nich z partnerami biznesowymi. Na lunchu, w otoczeniu interesujących wnętrz i w dobrej atmosferze, niekiedy łatwiej nam przedyskutować ważne dla nas kwestie.

Savoire-vivre w restauracji

Z powyższych powodów - ze względu na wyjątkowość i niezwykłość restauracji jako miejsca spotkania - warto pamiętać o tym, że bardzo duże znaczenie ma przestrzeganie w niej pewnych zasad. Dzięki temu zachowa ona swój niepowtarzalny klimat, który również przez gości Drukarni Smaku Cristina jest często wskazywany jako jej duży atut. Chodzi chociażby o komunikację w restauracji. O czym powinniśmy pamiętać w tej kwestii? Przede wszystkim sposób prowadzenia przez nas rozmów nie powinien być w nadmiernym stopniu odczuwalny przez inne osoby znajdujące się w naszym otoczeniu.

Czy rozmawiać w restauracji przez telefon?

Oczywiście nie oznacza to, żeby zupełnie zrezygnować z pewnych podkreśleń w naszych wypowiedziach czy spontanicznego śmiechu. Lepiej jednak nie mówić zbyt głośno. Szczególnie często zdarza się to podczas rozmowy przez telefon. Wówczas bowiem wiele osób ma wrażenie - ze względu na panujący wokół pogłos rozmów innych gości restauracji - że rozmówca ich nie słyszy, przez co podnoszą głos, co z kolei przeszkadza pozostałym biesiadnikom. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na zewnątrz bądź też do holu. Wtedy będziemy mogli bez przeszkód i bez pośpiechu dokończyć rozmowę. Pamiętajmy jednak, aby nasi towarzysze przy stoliku nie czekali na nas zbyt długo.

"Halo!?" - o rozmowach telefonicznych w restauracji

wróć