Contact

Obserwuj nasz

Blog

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Dziecko w restauracji - tak czy nie?


Dziecko w restauracji - tak czy nie?


Restauracja stanowi miejsce, gdzie możemy spędzić czas wspólnie z najbliższymi. Często wybieramy się do niej razem z rodziną. Doskonałą okazją jest celebrowanie urodzin, imienin czy rocznic bądź też świętowanie pewnych wydarzeń, np. sukcesu zawodowego. Oczywiście równie dobrym pretekstem do tego, aby wspólnie kosztować potraw interesującej kuchni - polskiej albo międzynarodowej - może być samo spotkanie w gronie najdroższych osób. Zdecydowanie warto do restauracji udać się również z dziećmi.

Znajdująca się w stolicy Podhala restauracja Drukarnia Smaku Cristina zaprasza do siebie całe rodziny. Jest to miejsce przyjazne dla naszych najmłodszych gości, gdzie panuje miła i ciepła atmosfera. Do jego atutów należy zróżnicowane menu, w których znajdziemy potrawy przygotowane zarówno w oparciu o przepisy tradycyjnej kuchni, jak i te, które są inspirowane zagranicznymi przysmakami. Zaletą restauracji jest również znakomita lokalizacja, czyli centrum Zakopanego, a jednak z dala od hałaśliwych Krupówek. Oferuje to wiele możliwości interesującego spędzenia czasu zarówno dorosłym, jak i tym młodszym.

Stolica Podhala to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Polsce. Wiele osób bardzo chętnie wybiera się do niej również z dziećmi, gdzie czeka na nie naprawdę wiele atrakcji. Oczywiście jedną z nich są góry. Aktywny wypoczynek stanowi świetny pomysł na to, aby zapewnić sobie i swoim pociechom bardzo dobrą rozrywkę, taką jak np. piesza wycieczka po jednym z łatwiejszych szlaków - czyli chociażby do jednej z dolin albo nad Morskie Oko.

Dobrym pomysłem jest także podziwianie widoku Tatr z perspektywy rowerów. Wynajmiemy je (również takie z fotelikami dla dzieci) w jednym z wielu świadczących tego typu usługi punktów w Zakopanem. Jeżeli pragniemy spędzić czas w sposób naprawdę wyjątkowy, możemy zdecydować się na kulig - nasze dzieci na pewno będą zachwycone. Unikalne krajobrazy zapadną nam w pamięć na zawsze.

Przed wybraniem się w góry albo po dniu spędzonym na łonie natury, bądź też po prostu podczas spaceru po Zakopanem będziemy musieli wspólnie z naszymi pociechami się posilić. Specjalnie dla najmłodszych w Drukarni Smaku serwowana jest pierś z kurczaka kukurydzianego z marchewką i ziemniakami. Dzieci mogą również spróbować lokalnych przysmaków z karty, takich jak sery podhalańskie z konfiturą i winogronami i zjeść pożywne dania mięsne czy też ryby. Zwieńczeniem udanego posiłku są oczywiście desery - czyli to, co dzieci często interesuje najbardziej. Czeka na nie m.in. szarlotka z białą czekoladą czy beza z kokosem, mango i marakują.

Dziecko w restauracji - tak czy nie?

wróć